Comarch ERP Optima instrukcja czyli pierwsza pomoc

Comarch ERP Optima logo

Instrukcja obsługi Comarch Optima  – gdzie ją można znaleźć?

Wprawdzie system Comarch ERP Optima jest bardzo intuicyjnym i przyjaznym dla użytkownika programem jednak czasami zdarza się, że pojawia się problem z którym nie potrafimy sobie poradzić. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z pomocy Autoryzowanego Partnera Comarch czy to na etapie wdrożenia czy obsługi powdrożeniowej.  Co jednak w sytuacji gdy firmy nie stać na profesjonalne szkolenie? Zawsze można poszukać rozwiązania w instrukcji obsługi systemu Comarch ERP Optima.

Jeszcze kilka lat temu wraz z zakupem programu do obsługi firmy wraz z płytką instalacyjną otrzymało się mniej lub bardziej pokaźny zestaw instrukcji do poszczególnych modułów. Obecnie, w dobie ekologii i  dbania  o środowisko naturalne, większość producentów zrezygnowała z tej formy dystrybucji podręczników użytkownika systemu. Zatem skąd można otrzymać instrukcję?

Jeżeli zakupiliśmy już system Comarch ERP Optima to instrukcje możemy pobrać bezpośrednio z indywidualnych stron klienta Comarch. Oprócz instrukcji i  podręczników do poszczególnych modułów znajdziemy tam również  biuletyny techniczne, ulotki, ćwiczenia oraz filmy instruktażowe.

Instrukcje Podręczniki Comarch Optima
Indywidualne strony klienta są skarbnicą wiedzy o systemie Comarch ERP Optima. Umożliwiają dostęp do podręczników, instrukcji, biuletynów i filmów instruktażowych.

Co jednak w sytuacji gdy jeszcze nie kupiliśmy systemu Comarch ERP Optima i dopiero pracujemy na wersji demo lub nie mamy dostępu do indywidualnych stron? Tu z pomocą przychodzi sam program. Ma on w sobie „zaszyte” część informacji zawartych w instrukcji. Wystarczy tylko uruchomić aplikację wejść do zakładki Pomoc i kliknąć ikonkę ze znakiem zapytania. Otworzy nam się okienko  gdzie możemy wybrać interesujący nas temat lub wyszukać interesujące nas zagadnienie.

Comarch ERP Optima pomoc
W programie Comarch ERP Optima możemy skorzystać z wbudowanej pomocy.

Dodatkowo pomoc ta działa też kontekstowo. Oznacza to, że będąc na danej liście lub formularzu wystarczy nacisnąć klawisz F1 i wyświetli się nam przypisana do niego instrukcja.

Aktualizacja 10.01.2018:

Producent udostępnił również pomoc do programu Comarch ERP Optima w wersji online na stronie https://pomoc.comarch.pl/optima/pl/

Może zainteresuje Cię również